Opis
Cydr Smykan Grochówka
Cydr Smykan Grochówka – kolor gęsty słomkowy, delikatnie mętny. Aromat dojrzałych jabłek, jesieni, pestek i – mój Boże, aż tak się zasugerowałem?! – namoczonego grochu… W ustach drobna i dobra pienistość. Cydr jest treściwy, wytrawny, o dobrej, postawnej nieco „twardej” strukturze. Odświeżający, pracuje z werwą a jednocześnie jego „gęsta” podkręcona owocem materia świetnie predestynuje go do łączenia z potrawami, np. z półgęskiem. Zresztą, grochówka nie raz udowodniła, że to odmiana znakomicie „wkręcająca się w cydr”. Tutaj trafiła w punkt. Srebny medal na Enoexpo 2015 (opis pochodzi z Vinisfery Mariusza Kapczyńskiego). Produkt 100% naturalny nie zawiera siarczanów, niefiltrowany i nie pasteryzowany z naturalnym osadem.
sprawdź nasze przepisy
Przykładowy przepis w którym wykorzystać można Cydr:
Cydrowy grzaniec
Wszyscy znamy orzeźwiającą moc cydru w letnie dni, ale czy próbowaliście go w wersji grzanej? Jeżeli jeszcze nie, to ta wersja poprawi wam nastrój jesienią i zimą.
1 butelka cydru lub więcej
2-3 nasiona kardamonu
1 gwiazda anyżu
6 goździków
0,5 łyżeczki cynamonu
pomarańcza
1 łyżka miodu
0,5 cytryny
Kardamon, anyż, goździki tłuczemy na miazgę w moździerzu. Pomarańczę, cytrynę szorujemy, sparzamy, kroimy na mniejsze cząstki, wrzucamy do garnka (takiego 2l). Dodajemy przyprawy wraz z cynamonem i miodem, podgrzewamy na małym ogniu, aż zmieni się w gęstą pulpę, wtedy dolewamy cydr, podgrzewamy nadal, aż będzie przyjemnie ciepły, ale nie gorący.